Starostwo Powiatowe w Nysie - Aktualności https://www.powiat.nysa.pl/aktualnosci.xml 2022-09-26T11:40:16Z Administrator Oddział ds. Komunikacji w Otmuchowie będzie nieczynny 2022-09-26T11:40:16Z https://www.powiat.nysa.pl/aktualnosc-8889-oddzial_ds_komunikacji_w_otmuchowie.html Informujemy, że w dniu 27 września 2022 r. Oddział ds. Komunikacji w Otmuchowie będzie nieczynny.

Komunikacja
Informujemy, że w dniu 27 września 2022 r. Oddział ds. Komunikacji w Otmuchowie będzie nieczynny.

Wszystkie sprawy związane z rejestracją pojazdów należy załatwiać w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nysie, ul. Piastowska 33 – Wydział Komunikacji i Transportu (I piętro).

Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do siedziby Starostwa Powiatowego w Nysie.

]]>
Medal dla Rady Powiatu w Nysie 2022-09-26T11:37:55Z https://www.powiat.nysa.pl/aktualnosc-8892-medal_dla_rady_powiatu_w_nysie.html Rada Powiatu w Nysie otrzymała od Stowarzyszenia Polski PKS medal honorowy "Zasłużony dla transportu publicznego Rzeczypospolitej Polskiej". Honorowe odznaczanie z rąk prezes PKS w Nysie Beaty Juralewicz oraz Czesława Biłobrana dyrektora PKS ds...

Rada Powiatu w Nysie otrzymała od Stowarzyszenia Polski PKS medal honorowy "Zasłużony dla transportu publicznego Rzeczypospolitej Polskiej".

Honorowe odznaczanie z rąk prezes PKS w Nysie Beaty Juralewicz oraz Czesława Biłobrana dyrektora PKS ds. przewozów odebrali wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Danuta Korzeniowska oraz Bogdan Wyczałkowski przewodniczący Rady Powiatu.

Rada Powiatu w Nysie otrzymała od Stowarzyszenia Polski PKS medal honorowy

]]>
Narodowe Czytanie „ Ballad i romansów” w bibliotece Budowlanki 2022-09-26T11:33:01Z https://www.powiat.nysa.pl/aktualnosc-8891-narodowe_czytanie_ballad_i_romansow_w.html W ramach wspólnego Narodowego Czytania, które w Polsce stało się już tradycją – w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Technicznych w Nysie zainaugurowano czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

W ramach wspólnego Narodowego Czytania, które w Polsce stało się już tradycją – w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Technicznych w Nysie zainaugurowano czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

Tę szczytną akcję rozpoczęli uczniowie z klasy 1 S, 4 BF4, 2 KB5, 4 KB5 i 2 PFS.

Głównym założeniem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Na początku odczytany został list Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy dotyczący tegorocznej lektury, a uczestnicy wybrali fragmenty ballad do wspólnego czytania. Oprócz tego, przygotowana została wykreślanka literacka z hasłem. Na zakończenie zajęć młodzież przybijała pamiątkowe stemple, które szkoła otrzymała z Kancelarii Prezydenta RP, a także chętnie pozowała do wspólnych zdjęć. Zajęcia upłynęły w twórczej i miłej atmosferze. Cieszy niezmiernie fakt, że uczniowie tak chętnie biorą udział w imprezach bibliotecznych. To spora zasługa wychowawców. Dziękujemy!!

Narodowe Czytanie „ Ballad i romansów” w bibliotece Budowlanki

]]>
Spotkanie integracyjne 2022-09-26T06:40:10Z https://www.powiat.nysa.pl/aktualnosc-8890-spotkanie_integracyjne.html W ostatnim dniu lata Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie zorganizowało spotkanie integracyjne z grillowaniem dla rodzin zastępczych i ich podopiecznych.

W ostatnim dniu lata Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie zorganizowało spotkanie integracyjne z grillowaniem dla rodzin zastępczych i ich podopiecznych.

Na zaproszonych gości czekał słodki poczęstunek, zimne i gorące napoje, a także grillowane kiełbaski. Były tańce, gry, zabawy oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Było mnóstwo śmiechu, radości i pozytywnej energii! Wszystko odbywało się przy energetycznej muzyce, serwowanej przez profesjonalnego Dj-a.

Dziękujemy wszystkim rodzinom oraz dzieciom za wspaniałą zabawę!

Spotkanie integracyjne

]]>
Jubileusz 30-lecia pracy zawodowej 2022-09-22T11:36:33Z https://www.powiat.nysa.pl/aktualnosc-8888-jubileusz_30_lecia_pracy_zawodowej.html Jubileusz 30-lecia pracy zawodowej obchodzi Marzena Grubiak dyrektor Zespołu Szkół w Głuchołazach.

Jubileusz 30-lecia pracy zawodowej obchodzi Marzena Grubiak dyrektor Zespołu Szkół w Głuchołazach.

Z tej okazji, życzenia oraz podziękowania za dotychczasową pracę Jubilatce mieli przyjemność złożyć Andrzej Kruczkiewicz starosta nyski oraz Kazimierz Darowski naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury.

Z okazji 30-lecia pracy zawodowej życzymy, aby ten jubileusz był powodem do zadowolenia i satysfakcji z wykonywanego zawodu, a także bodźcem do dalszego działania. Niech kolejne lata pracy upływają w poczuciu spełnienia, w dobrym zdrowiu i pomyślności.

Jubileusz 30-lecia pracy zawodowej obchodzi Marzena Grubiak dyrektor Zespołu Szkół w Głuchołazach.

]]>
PKP ogłasza przetarg pisemny nieograniczony 2022-09-22T06:22:28Z https://www.powiat.nysa.pl/aktualnosc-8887-pkp_oglasza_przetarg_pisemny.html PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu ogłasza przetarg pisemny nieograniczony na zbycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Starym Grodkowie, województwo opolskie, oznaczonej geodezyjnie jako działka nr...

PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu ogłasza przetarg pisemny nieograniczony na zbycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Starym Grodkowie, województwo opolskie, oznaczonej geodezyjnie jako działka nr 437/10 obr, 160709_2.0010, Stary Grodków o pow. 0,3575 ha.

Ogłoszenie przetargowe

Szczegóły ogłoszenia

przetarg pisemny nieograniczony na zbycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Starym Grodkowie, województwo opolskie,

]]>
70-lecie partnerstwa Powiatu Mainz-Bingen i Prowincji Verona 2022-09-21T07:04:19Z https://www.powiat.nysa.pl/aktualnosc-8885-70_lecie_partnerstwa_powiatu_mainz.html W dniach 16-18 września delegacja z Powiatu Nyskiego przebywała z oficjalną wizytą w partnerskim powiecie Mainz-Bingen. Wyjazd odbył się na zaproszenie Starosty Dorothea Schäfer. Wizyta związana była z uroczystymi obchodami 70-lecia partnerstwa Powiatu...

W dniach 16-18 września delegacja z Powiatu Nyskiego przebywała z oficjalną wizytą w partnerskim powiecie Mainz-Bingen. Wyjazd odbył się na zaproszenie Starosty Dorothea Schäfer. Wizyta związana była z uroczystymi obchodami 70-lecia partnerstwa Powiatu Mainz-Bingen i Prowincji Verona - najstarszego zaprzyjaźnionego stowarzyszenia gmin w Europie. Powiat Nyski reprezentowali: Andrzej Kruczkiewicz starosta nyski, Joanna Burska członek Zarządu Powiatu oraz Izabela Kicak kierownik Referatu Promocji.

Z okazji 70-lecia partnerstwa powiatów, starosta nyski wręczył list gratulacyjny obu regionom życząc dalszej tak owocnej współpracy, rozwoju oraz realizacji planów. Wydarzenie było okazją do spotkania zaprzyjaźnionych powiatów w szerszym gronie – przy wspólnym stole zasiadły delegacje partnerskich samorządów gospodarzy. Spotkanie z przedstawicielami samorządów było okazją do rozmowy na wielu płaszczyznach, w tym na temat dalszej współpracy, w dziedzinie pomocy społecznej oraz bieżącej sytuacji.

Dodatkowo, delegacja Powiatu Nyskiego spotkała się ze studentami PWSZ w Nysie, którzy przebywają w powiecie Mainz-Bingen na praktykach w ramach programu Erasmus.

Warto podkreślić, Powiat Nyski oraz powiat Mainz-Bingen świętowało w zeszłym roku 20-lecie nawiązania współpracy. Umowa partnerska pomiędzy samorządami została zawarta dniu 15 czerwca 2001 r. w nyskim muzeum. Dwudziestoletnia współpraca zaowocowała w długą listę wspólnych działań i osiągnięć.

Na przestrzeni 20 lat oba powiaty wspierały się w wymianie wzajemnych doświadczeń na gruncie społecznym, gospodarczym i kulturalnym. W ramach partnerstwa organizowano m.in. spotkania młodzieży, studenci PWSZ w Nysie wzięli udział w międzynarodowym kursie językowym na Uniwersytecie Gutenberga w Mainz, nawiązano wiele kontaktów gospodarczych z udziałem przedstawicieli izb gospodarczych i handlowych, przeprowadzono także szereg spotkań tematycznych, np. dotyczących zwalczania marginalizacji dzieci i osób starszych, bezpieczeństwa czy energii odnawialnej.

Partnerstwo Powiatu Nyskiego z Powiatem Mainz – Bingen to nie tylko współpraca między samorządami, to także współpraca innych instytucji na terenie obu regionów - miasto Nysa i miasto Ingelheim, Gmina Głuchołazy i Nieder – Olm, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Nysie i Szkoła Specjalna w Nieder – Olm, Zespół Szkół Mechanicznych w Nysie i Szkoła Zawodowa w Ingelheim czy wreszcie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie i Technische Hochschule w Bingen.

delegacja z Powiatu Nyskiego przebywała z oficjalną wizytą w partnerskim powiecie Mainz-Bingen

]]>
Jesienny spacer po Borach Niemodlińskich 2022-09-22T08:38:52Z https://www.powiat.nysa.pl/aktualnosc-8884-jesienny_spacer_po_borach_niemodlinskich.html Zapraszamy na jesienny spacer po Borach Niemodlińskich

Zapraszamy na jesienny spacer po Borach Niemodlińskich. Spacer odbędzie się w dniu 27 września.

Organizatorem spaceru jest Starostwo Powiatowe w Nysie. Partnerem jest Nadleśnictwo Tułowice.

Trasa spaceru liczy ok. 8 km, start przy wiacie turystycznej w Przechodzie.

Spacer poprowadzi edukator z Nadleśnictwa Tułowice.

Dla wszystkich uczestników przewidziane jesienne upominki oraz ciepły poczęstunek.

WAŻNE! Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Plakat zapraszający na jesienny spacer po Borach Niemodlińskich

]]>
Spotkanie dotyczące przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie 2022-09-20T12:24:07Z https://www.powiat.nysa.pl/aktualnosc-8883-spotkanie_dotyczace_przeciwdzialaniu.html Od sierpnia tego roku w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Nysie działającym przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie, realizowany jest projekt Powiatu Nyskiego - POWSTRZYMAĆ PRZEMOC. Jest to projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa...

Od sierpnia tego roku w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Nysie działającym przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie, realizowany jest projekt Powiatu Nyskiego - POWSTRZYMAĆ PRZEMOC. Jest to projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.

W poniedziałek, 19 wrzesnia, w Nyskim Muzeum odbyło się spotkanie przedstawicieli instytucji, które zawodowo zobowiązane są do realizacji zadań zwianych z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Między innymi w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: Ośrodków Pomocy Społecznej, funkcjonariusze Policji, Służby Zdrowia, Sądu Rejonowego w Nysie, Oświaty, Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie.

Spotkanie dotyczące przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie

]]>
Porządek XLI sesji Rady Powiatu w Nysie 2022-09-20T12:02:59Z https://www.powiat.nysa.pl/aktualnosc-8882-porzadek_xli_sesji_rady_powiatu_w_nysie.html XLI sesja Rady Powiatu w Nysie, odbędzie się 26 września, o godz. 10:00.

XLI sesja Rady Powiatu w Nysie, odbędzie się 26 września, o godz. 10:00.

Sesja odbędzie się w trybie zdalnym przy użyciu aplikacji eSesja. Jednocześnie informujemy, że Przewodniczący Rady będzie prowadził sesję z sali narad w Muzeum Powiatowym w Nysie, ul. Biskupa Jarosława 11.

Transmisja z obrad (Transmisja rozpocznie się w dniu 26.09.2022 r., o godz. 10:00)

Porządek obrad:

1. Sprawy organizacyjne,

a) otwarcie posiedzenia,

b) stwierdzenie kworum,

c) przyjęcie protokołu z XL sesji,

2. Sprawozdanie z działalności międzysesyjnej Zarządu,

3. Interpelacje i zapytania radnych,

4. Informacja z wykonania budżetu Powiatu Nyskiego za I półrocze 2022 r.

a) przedstawienie informacji,

b) opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu o przebiegu wykonania budżetu za I półrocze 2022 r.

c) opinia Komisji Budżetu i Spraw Regulaminowych,

d) dyskusja,

e) przyjęcie informacji.

5. Informacja z działalności Nadzorów Wodnych w powiecie nyskim za 2021 r.

a) przedstawienie informacji,

b) opinia Komisji Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich,

c) dyskusja,

d) przyjęcie informacji.

6. Podjęcie uchwał w sprawie:

a) wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości pomiędzy Powiatem Nyskim a Gminą Paczków,

b) zmiany uchwały w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe zasady przyznawania nauczycielom dodatków motywacyjnego,funkcyjnego, za warunki pracy, mieszkaniowego oraz niektórych innych składników wynagrodzenia,

c) zmiany uchwały w sprawie ustalenia dla szkół prowadzonych przez Powiat Nyski: zasad rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego, tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli szkół zaocznych i zasady zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć w kształceniu zaocznym, tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli zatrudnionych na stanowiskach pedagogów, psychologów, logopedów i doradców zawodowych oraz zasad udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych nauczycielom zajmującym kierownicze stanowiska,

d) ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w mieszkaniu chronionym,

e) uchwalenia Statutu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie,

f) delegowania radnych do składu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przy Staroście Nyskim,

g) określenia zadań, na które przeznacza się środki finansowe Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2022 r.

h) rozpatrzenia skargi na działalność Starosty Nyskiego,

i) rozpatrzenia skargi na działalność Dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie

j) zmiany budżetu Powiatu Nyskiego na 2022 r.,

k) zmiany budżetu Powiatu Nyskiego na 2022 r.

l) zmiany wieloletniej prognozy finansowej na lata 2022-2038.

7. Wolne wnioski,

8. Zamknięcie obrad.

]]>